X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

GÓRA TRZECH KRZYŻY

woj. lubelskie
Góra jest najwspanialszym punktem widokowym na miasto i Małopolski Przełom Wisły.

Góra jest najwspanialszym punktem widokowym na miasto i Małopolski Przełom Wisły. Góra wznosi się 90 metrów nad dnem doliny Wisły.

Stojące na szczycie góry trzy krzyże ustawili mieszkańcy parafii, którzy przeżyli epidemie pustoszące miasteczko w czasie wojny północnej na początku XVIII wieku. Ustawienie krzyży było już wtedy kontynuacją wcześniejszej tradycji, bowiem nazwa Góra Krzyżowa pojawia się już w XVI wiecznych księgach miejskich.

Góra jest zwykle oblegana przez wycieczki. Na Górę Trzech Krzyży prowadzi szlak z rynku na prawo od Fary a dalej schodami zbudowanymi na stromym zboczu. Na ich szczycie niespodzianka - kasa fiskalna na której miły człowiek wydrukuje bilet. Oszczędni mogą próbować wejść na górę od strony wschodniej.

Aby podziwiać panoramę Kazimierza i Wisły, a także zobaczyć z oddali zamek w Janowcu, położony na drugim brzegu rzeki, należy najpierw wspiąć się na ową górę po licznych kamiennych schodach. Wspinaczka ta to wspaniała atrakcja i nieodłączny punkt wizyty w Kazimierzu.